Chodíte spát brzo ale ne a ne zabrat?
Ať už jdete v jakoukoliv dobu spát, stejně několik hodin zíráte do stropu? Ráno musíte vstávat brzo a kvůli tomu že nemůžete usnout jste nevyspaní a bez energie? Nejste v tom sami. Nespavost je fenoménem moderní doby, který sužuje dospělé všech věkových kategorií. Velký podíl na vzniku tohoto problému má i fakt, že jsme si před spaním zvykli dívat se do počítače, na televizi a nebo do mobilu. Sledování modrého světla před spaním může mít opravdu negativní vliv na spánek.
Co ještě může překazit spánek?
Problémy se spánkem mají těhotné ženy, ale i ženy v přechodu. Vliv na spaní mají samozřejmě i hormony, a v některých případech se dá jen čekat na to, až se hladina hormonů ustálí. Častým důvodem vzniku nespavosti je konzumace těžkých a nezdravých jídel, protože zatěžují trávicí trakt a tak zůstáváte vzhůru déle než byste chtěli. Na spánek má vliv i změna času v létě, kdy je dlouho světlo a brzy svítá. Tento problém lze vyřešit poměrně snadno pořízením zatemňovacích závěsů. Zkusili jste vyřešit všechny původce problémů se spánkem ale stále nespíte? Existují prášky na spaní, které jsou ale silně návykové, a tak by se neměly užívat pravidelně. To se ale snadno říká a hůř dělá.
Vyzkoušet kromě pilulek můžete i čaj na spaní, což je bylinná směs složená ze sušených rostlin, které se k léčbě nespavosti užívají celé generace. Vždy je potřeba konzultovat s lékárníkem či lékařem, zda je pro vás směs či bylinka vhodná. V obecné rovině ale bylinky bývají vhodné pro většinu lidí. Bylinné čaje jsou zdravější než uměle vytvořené léky a tak není potřeba se jejich užívání bát. Nechte si poradit jaké byliny jsou vhodné k léčbě nespavosti. Mnoho lidí bylo skeptických, ale nakonec si dali říct, a teď už usínají a spí normálně jak byli zvyklí. Je to lepší cesta než do sebe cpát návykové léky.